Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Kirli oyunlar ortaya çıkacak
20 Temmuz 2016 Çarşamba

 

------

Türkiye'de yaşanan birçok kirli olayın arkasında kimlerin olduğu her zaman merak edilmiştir. devletin içinde ki derin yapılanmalar ülkenin karanlıkta kalması ve her zaman bir kaos içinde olması için giriştikleri bir takım oyunların ne olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ancak bu güne kadar birçok oyun karanlıkta kalmıştı. Son darbe girişiminden sonra ortaya birçok gerçek çıkmaya başladı.

Rus savaş uçağının düşürülmesi ile Türkiye ile Rusya arasında 7 ay süren gerginlik çok pahallıya mal olmuştu. meğer uçağı düşürenler sırf Türkiye'yi zorda bırakmak için bu girişimde bulunmuşlardı. bu yetkili subaylar da FETÖ terör örgütüne mensuptu ve malum yerden talimatlar almışlardı. Bugün ise tutuklandılar.

Bir diğer gerçekte Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası sonrası olay yerine gelen bir subayın burada ki bazı parçaları alıp yok etmesiydi. Bu subayda darbe girişiminde bulunanlar arasındaydı. Demek ki Yazıcıoğlu'nun helikopterini bile bu alçaklar düşürmüştü!

Daha bitmedi, Roboski katliamının da suçluları ortaya çıkacak. Bu olayda bildiğiniz gibi hükümeti çok zora sokmuştu. Bunu yapanlar sırf hükümet gitsin diye yapmışlardı ve arkalarında yine FETÖ vardı.

Onlarca askerin şehit edildiği Silvan katliamı, askeri karakol baskınları ve bir anda onlarca şehit cenazesinin batıya gönderilme ve batıda ki Türk kamuoyunu kışkırtma senaryoları da yine bu tezgahın bir parçasıydı.

Bu vatan haini düzenbazların Türkiye'yi ele geçirmek için yapmadıkları ihanet ve yemedikleri halt kalmadı. Kendi askerine ve kendi halkına kurşun sıkacak bombalayacak kadar canileşen bu kişilerin tüm pislikleri ve yaptıkları hainlikler tek-tek ortaya çıkacaktır. Yeter ki hükümet bu konuda dirayetli olsun ve bu insanlarla irtibatlı olanlara taviz vermesin.

Hükümet bir dizi önlemler aldı. Doğrusu bu kadarını da beklemiyordum ama bu işin dahası da var. Son hamle Gülen'in ABD'den Türkiye'ye getirilmesi olacak. ABD eninde sonunda Gülen'den vazgeçecektir aksi halde ABD'nin de Türkiye üzerinde ki oyunları deşifre olacaktır. Türkiye bu konuda gerçekten de çok kararlı olacaktır.

Kara Kuvvetlerinin, Yargının, Eğitimin, Polisin ve her resmi kurumun içine giren bu virüsün mutlaka temizlenmesi gerekiyor.

Bugün yıllarca yargıda görev yapan Hakim ve Savcılar görevden alınmayı hatta tutuklanmayı başladılar. Yargının içine sirayet eden FETÖ'cülerin bu ülkeye ne yaptıkları ortada. Hükümet aleyhine verilen Mahkeme kararlarının tamamı okyanus ötesinden gelen talimatlarla veriliyordu. Şimdi artık yargı temizleniyor. Bundan böyle adalet daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulup, yargıya güven daha sağlam temellere oturtulmuş olacak. Yargı bağımsızlığı için hükümetin daha radikal kararlar alması ve reform niteliğinde yasalar çıkarması gerekiyor. Çünkü yargımız gerçekten de yamalı bohça haline gelmiş durumda. Kimin eli kimin cebinde belli değil.

Dediğim gibi, bundan sonra tüm kirli oyunlar bir bir ortayla çıkacak. Türkiye'yi karıştırmak isteyenler gereken cezayı mutlaka bulacaklar. Bugüne kadar Türkiye'de yaşanan olumsuzluklarda hayatını kaybedenlerin tamamında FETÖ'cülerin parmağı ve payı var. Bu vebal ağır bir vebaldir ve bu vebalin altında ezileceklerdir.

Bundan böyle bu alçakların tamamı temizlendikten ve ele başları Türkiye'ye iade edildikten sonra artık Türkiye rahat bir nefes alacaktır. Bir çok terör belası ile karşı karşıya bırakılan Türkiye'de artık terör olayları da en aza inecektir. Bundan kuşkunuz olmasın. Bu pislik yok edildi mi Türkiye'ye bahar gelecektir.

Bu yazı toplam 1520 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ