Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmail Ertuğrul
KURNAZLIĞIN DİBİ
17 Temmuz 2016 Pazar

 

Hayatın pençesine yine sorumsuzluk takıldı. Sorumsuzluk ki insanlığa hakaret edercesine, yurdumun üzerinde fütursuzca hesap yapan bir sorumsuzluk. Asiliğin bu kadarına da pes doğrusu. İnsanoğlu yaşamın her safhasında çalışır ve çabalar, ülkesini ve geleceğinin teminatını sağlama alır. Ülke geleceği ise belli değerlere emanettir. Bu değerler ise iyi korunmalıdır. Aksi taktirde ülke yine kaosa sürüklenir ve önlemler doğru bir şekilde alınmazsa ise sonuç hüsran olur, kaos olur.

Evet hepimizin de bildiği gibi bu değerlerin en başında vatana emanet ettiğimiz asker evlatlarımız, askere gönderdiğimiz evlatlarımızı da emanet ettiğimiz askerdeki rütbeli subaylarımız, albaylarımız, generallerimiz yani üst rütbelilerimiz gelir. Hani çok iyi güvenmek durumunda olduğumuz rütbeli askerlerimiz.

Peki vatanı korumaya gönderdiğimiz evlatlarımızı kimlere emanet ettiğimizi düşünmek istiyorum. Özellikle de şu son olaylar bizi bayağı bir düşündürüyor. Yani kurnazca hareketler bizim evlatlarımızı piyon olarak kullanıp, erlerimizi istedikleri yerlere yönlendirmeleri, bizi oldukça rahatsız etmiştir.

İçlerinde pırlanta değerinde kişilerin olduğu gibi, başkaları tarafında yönetilen, dış güçlerin piyonu olan kişilerin de bulunduğunu unutmamak gerekir. Fetocu IŞİD vb. illegallere güvenenlerin sonu pek de iyi olmayacağı kesindir.

Devlete bu konuda çok büyük görev düşüyor. İstihbarat servislerinin çok iyi ve çok ince çalışmasıyla bu durumun önüne geçilmesi gerekiyor. Devleti tehdit etmek artık o kadar kolay değil. Halk bu konuda oldukça bilinçli. Bu vatan bizim, biz bu vatan üzerinde olduğumuz sürece hiçbir görüş beyan etmeksizin tek yürek ve tek vücuduz. Biz öyle bir halka sahibiz ki, vatanımız için yeri geldiğinde her şey yapabileceğimiz gibi, vatanımızı korumak için ise, sadece ve sadece vatanı koruma düşüncesini ön plana alarak bu düşünceyi hayata geçiririz ve hiç düşünmeden canımızı feda ederiz. Bunu da tüm dünyaya ispat ettik.

Öyle kolay değildir vatan teslim etmek. Bu vatan kolay kazanılmadı. Unutmasınlar ki bu vatanı koruyan halk var. Halk ülkesini sever. İyiyi ve kötüyü ayırt eder. Sandıktan seçtiklerini meclise gönderir ve gönderdiği vekillerini de korumasını bilir kimseye dokundurtmaz. Konu vatan olunca meclis halkın olur. Gerçek asker, gerçek polis ve gerçek vatanseverler birleşir bu ülkeyi canı pahasına korur. Kurnazlığı bu derece saldırıya dönüştürmek büyük gaflettir. Kurnazlığın en dibini kullanmaktır.

Bu ülke demokrasiyle yönetiliyor. Demokrasiyi ayakta tutanlar ise devletin kendisi ve HALK'tır. Halk kolay lokma değildir. Kimse halkı kolay lokma olarak görmesin. Kolay lokma olarak görenlerin sonu hepimizin gördüğü ve bildiği gibi hazindir.

Bu yazı toplam 1424 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ