Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Millet Vali görsün
26 Haziran 2016 Pazar

 

Söyleye-söyleye dilimizde tüy kalmadı, ?halkçı bir Valiye ihtiyacımız var' çünkü bu bölge insanı devletin şefkat elinin kendisine uzatılmasını istiyor. Ama maalesef kendimi bir türlü bu bazı insanlara ifade edemedim.

Ben Batman eski Valisi Azmi Çelik'in bu halka ön yargı ile baktığını, kapısını vatandaşa örttüğünü, halkla arasına duvar ördüğünü, basını susturmaya çalıştığını her defasında söyledim ve yazdım. Ama maalesef birileri çıkıp; "Kardeşim bu idarecinin yönetim biçimi bu, siz boşuna eleştiriyorsunuz" dedi sanki bizler dünün gazetecisiyiz ve sanki hiçbir Vali ile çalışmamışız bizlere yutturmaya çalıştılar, benim istediğimi halk da istiyordu ama meramımı kimseye anlatamadım.

vali-ahmet-deniz-(5).20160626151053.jpg

Şimdi bakıyorum da daha önce yazdıklarımı teyit eden söylemler duyuyorum neden çünkü Batman'a yeni gelen Vali ihtiyaç duyulan halkla bütünlüğü hemen sağladı ve sanki yıllardır Batman'daymış gibi halkın içine girmeye, dolaşmaya, sohbet etmeye, birlikte TV seyretmeye başladı. Bir Validen de beklentimiz budur. Bu tür davranışlar idareciyi eksiltmez aksine ona çok iye şeyler kazandırır.

Ben eski Valiye "Halkın içine girin" diyordum emniyete, kurumlara, kaymakamlıklara gidiyordur "aha halkın içindeyim" diyordu. Halkın arasına girmeyi maalesef böyle algılıyordu.

Evet, Millet Vali görsün biz anlatırken herkes bizi haksız çıkarıyor ve bir menfaatim varmış gibi gösteriyorlardı. Benim menfaatim halkımın menfaatidir. Halkım varsa ben varım yoksa ben yokum bunu böyle bilin. 

Valiyi övdüğümü sanmayın yanlış oldu mu kim olursa olsun yermesini de bilirim, bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Ama iyi adama da hakkını vermek durumundayız. Ayrıca iyi dememize de gerek yok iyi adamı herkes zaten bilir.

vali-ahmet-deniz-(4).20160626151102.jpg

Yıllarca ?Petrolspor'a Batman sporuna, gençliğe katkı sun' dedik tınlamadı. Birileri kulağına bir şeyler fısıldıyordu ama doğrusu ben de çözemedim.

Yeni Valimiz gelir gelmez Petrolspor'u kabul etti, sorunlarını dinledi, önemli tespitler yaptı. İster elini uzatsın ister uzatmasın önemli değil, önemli olan bu iyi niyeti göstermesiydi ve bunu yaptı. Batman gençliğine yararlı olacağına da adım gibi eminim.

Batman için daha yapılması gereken nice önemli çalışmalar olacak hepsine birlikte tanık olacağız çünkü nerede gayret varsa orada bereket vardır.

Belki erken bir kanı olacak ama duyduğumuz ve edindiğimiz izlenimler sayın Valimizin çalışkan ve gayretli olması yönündedir. Bizler de bunu istiyorduk ve dilediğimiz gibi oldu. Son olarak geçmişi ve günümüzü değerlendirdiğimizde bizlere de tek bir söz söylemek kalıyor; 

"MİLLET VALİ GÖRSÜN"

vali-ahmet-deniz-(10).20160626151110.jpg

Bu yazı toplam 1914 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ