Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmail Ertuğrul
ÖLENLER İNSAN YA ÖLDÜRENLER
24 Temmuz 2016 Pazar


      Ne çok insan ölüyor şu dönemlerde.  Kaosun hat saffaya götürülmek istendiği, ülkemizi karışıklık içine sürüklenmeye çalışıldığı anları yaşıyoruz. Ülke karışıklığı üzerinden nemalanmak isteyenlerin, hayatlarının ve çocoklarının geçimini bu kötü yolla ve haram parayla kazanmaya çalışanların ve vatana ihanet eden kişilerin fırsat kolladıkları bir dönemden geçiyor ülkemiz. 
     Peki bu dönemde ak koyun kara koyun belli olur mu dersiniz.
    Doğrusu işler epeyli karışık görünüyor. Bazı kişiler saflarını belirlemede ikili oynuyorlar. Hayatını vatan için feda  eden pek çok insan var. Çünkü işin ucunda büyük tehlike var. Ülkemizi üzerinde tehlike çanlarını çalmaya başladılar. 
     Bu güzelim ülkeyi karanlıklarla boğmaya çalışan, ülkeyi onlarca yıl geriye  götürmeye uğraşanlar bulunmaktadır. Bu unsurları gerçekleştirirken onlarca yüzlerce insan öldürülmektedir. Hain emellere karşı gelen  insanlardan ele geçirdiklerini öldürmeye çalışıyorlar. 
     Düşünüyorum da vatan için öldürülenler insan. Ülkesi için pek çok kişi  hayatını tehlikeye attı ve hayatını kaybetti. 
   Düşünüyorum da bu uğurda  ölenler insan. Peki, öldürenler kim o zaman. İnsanlık vasfı taşıyanlar vefalı olur, vicdanlı olur, merhametli ve akıllı olur aklını iyi durumlarda kullanır. İnsan olan insana zarar vermez, hiçbir şekilde insan öldürmeye teşebbüs etmez ve insan öldürmez. Hele vatana asla ihanet etmez.
    Tüyler ürpertici bu kötü durum karşısında insan olanların sabır göstermesi, ya da hiçbir şey yokmuş gibi beklemesi imkansız bir durum.        Ortamı öyle bir hale getirdiler ki, insanların en zayıf noktalarından biri olan dini, olabildiğince insanlar üzerinden kötü bir şekilde kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalışarak hem taraftarlarını ölüme sürüklediler, hemde ölüme sürükledikleri  kişiler tarafından masum insanları öldürttüler şehit ettiler. Halkımızın bilinçsiz ve eğitimsiz olan bölümü bu duruma inanıyor dini bilgilerinin eksikliğinden ve bilgisizlikten ve araştırmadıklarından dolayı din ile ilgili her söylenenin gerçek olduğunu düşünüyorlar  ve kendini yanlış işlere bulaştırıyorlar. Kötü emellere kötü işlere ortak olanlar, asıl günahı burada işliyorlar. Yaptıkları yanlışları doğru zannedip, yanlış yolda yürürken sonucu o anda hesap etmiyorlar ya da edemiyorlar.
    Hepimiz biliyoruz ki yanlış yapanların sonu vahimdir. Yanlış yapanların sonu içinden çıkılmaz bir hale dönüşür. Bütün yaptıklarının hesabı tek tek sorulur. Devletin yüceliği, halkın büyüklüğü bir kez daha ortaya çıkar. Unutmayalım ki devletimiz insan gibi davrananlardan yanadır. İnsan olanları destekler. Hayatı insan gibi göğüsleyenlerin arkasındadır. İnsanlığını kaybedenleri devlet asla desteklemez. Halk İnsanlığını kaybedenlerin yanında olmaz. 
     Her ne olursa olsun toplum bilinçli olmalı. Eğitimi doğru almalı. Aldığı eğitimi ve bilinci hayata doğru bir şekilde uygulamalıdır.
     Her ne olursa olsun, konumu hangi seviye de olursa olsun önce isan olsun. Bir kişi mühendis ve ya doktor olabilir, en üst düzey memur olabilir yada öğretmen,  öğrenci olabilir ama insanlık vasfı taşımıyor ise insanların gözünde hiç birşeydir, ondan dolayı da çok da önemli değildir konumları.  
     Bu hayatta insan olmak gerekir.

Bu yazı toplam 3863 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ