Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Ramazan çok acı geçti
01 Temmuz 2016 Cuma

 

Dualar ve iyi niyet temennileri ile girdiğimiz Ramazan ayı da gelip geçiyor.

Ramazanın henüz ikinci gününde İstanbul Vezneciler'de yaşanan ve 11 insanımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırı olayında yüreğimiz yanmıştı. Bölgemizde meydana gelen şiddet olayları da artarak devam etmişti. Son olarak İstanbul'da yaşanan ve 44 insanımızın hayatını kaybettiği vahşet ise herkesin yüreğini kor ateş gibi yaktı ve yakıyor.

Olayı gerçekleştiren DAİŞ terör örgütünün bu ilk eylemi değil, daha öncede yine katliamlar gerçekleştirmişti. Türkiye'deki huzuru bozmaya yönelik intihar saldırılarında DAİŞ'i kullanan perde arkasındaki güçlerin Türkiye üzerinde hesapları var. Sanki tüm dünya işini gücünü bırakmış ülkemizle uğraşıyorlar. Ülkemizin güçlü ve birlik beraberlik içinde olmasını istemiyorlar. Ülkemizin bölünmesini parçalanmasını istiyorlar. Peki buna izin verecek misiyiz? İstedikleri kadar yıldırmaya, huzursuz etmeye devam etsinler. Bu ülkeyi böyleme kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu tür olaylar insanları ayrıştırmak yerine daha da bütünleştiriyor. İşte bu noktada herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gerek. Dış güçlerin tek isteği ülkemizde yaşayan halkları ayrıştırmaktır bu oyuna asla ve asla gelmeyeceğiz. Tüm halklar olarak birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz.

Ramazan ayı mübarek bir aydır. Mazereti olmayan din kardeşlerimiz oruç tutmaktalar. Merhamet, yardımlaşma ve dayanışma ayında insanların hunharca öldürülmesi ve bunu dinimizin adını kullanarak yapmaları büyük bir zuldür.

İnsanları vahşice katledip bunu din adına yapmak asr-ı saadetten önceki (peygamberimizden önce) cehalet döneminde bile yaşanmamıştı. Cehalet döneminde kız çocuklarını canlı-canlı mezara koyanlar Peygamber efendimizden sonra irşat olmuş ve doğru yolu bulmuşlardı. Ama bugün insanlar yoldan tamamen çıkmış ve büyük bir cehaletin, vahşetin pençesine düşmüşler. Para için, rant ve menfaat için maalesef her şeyi yapıyorlar, din adına boğaz kesiyorlar! Sizce bu insanlık mıdır? cehalet döneminde insanlar kızlarını diri-diri toprağa gömüyorlardı bugün ise insanların boğazını diri-diri kesiyorlar, diri-diri tarıyorlar, diri-diri patlatıyorlar! Bugün için dünyanın cehalet döneminden ne gibi farkı olabilir ki? Bence cehalet döneminde ki vahşetten daha büyük bir vahşetin pençesine düşmüş durumdayız.

Cenab-ı Allah her şeyi gören, duyan ve bilendir. Tek umudumuz ve tek çaremiz ellerimizi açıp Allah'a dua etmektir. Bu zalimler er geç belasını bulacaklardır. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın çünkü Allah'ın adaleti çok ama çok büyüktür.

Cenab-ı Allah ayet-i kerimesinde; "Biz insanları kendi hallerine bıraktık ta ki zamanı gelinceye dek" buyurmuştur. Unutmayın ki her şeyin ve kuşkusuz İlahi adaletin de mutlaka bir zamanı vardır.

Dün gece mübarek Kadir Gecesi'ni ihya ettik, tüm dualarımız Ortadoğu ve ülkemizde yanan ateşin sönmesi ve huzurun gelmesi yönündeydi. Çok acı bir Ramazan geçirdik. İnşallah bundan sonra Allah bizlere böyle acılar yaşatmaz.

Savaşın olmadığı, insanların birbirine kötü gözle bakmadığı, hep güldüğü bir dünya istemek bile artık hayal oldu.

Buradan bir kez daha elimizi açıp Allah'a yalvarıyoruz;
-"Allah'ım birlik ve beraberliğimiz bozulmasın, bizleri tüm kötülüklerden, insanların şerrinden koru, bizlere savaşsız ve barış dolu bir dünyada yaşamayı nasip et." amin.

Nice barış ve huzur dolu Ramazanlara. 

 

Bu yazı toplam 1347 defa okunmuştur
Yazıyı Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us
Batman
 // Bilal ramanko
Abe ben Almanyadan elimden geldiğince senin yazılarini takip ediyorum hiç kimseye eyvallah etmiyorsun yağ çekmiyor sun gazetecilik budur ağabey böyle olmaya devam et kayıp etmessin tebrikler abi Almanyadan slmlar...
02 Temmuz 2016 Cumartesi 01:16
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ