Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veysel Çetin
Sıcak çok sıcak...!
02 Temmuz 2016 Cumartesi

 

Evet... Gerçekten de çok ama çok sıcak günler yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz.

"Sıcak" kelimesi çok farklı şekillerde kullanılabilir.

Örneğin bunu bir keder ya da sevinç kelimesi olarak kullanabilirsiniz.

Nasıl mı?

Sıcaklığını özledim, sıcak bir yuva sıcak bir sevgi...

Veya

İçimiz yandı, kahrolduk, bu sıcaklar içimizi yakıyor gibi...

yani anlayacağınız bir kelime iki zıt ve farklı anlamlarda kullanılabiliyor.

Bu kez sıcaklık maalesef ülkemizde kahredici noktaya kadar geldi. Ramazan ayı sıcaklığında yaşadığımız bombalı saldırılar yüreğimizi kor ateş gibi yaktı yakmaya de devam ediyor. Gelen ölüm haberleri güneşin o şiddetli ve kavurucu ışığı gibi yüreğimize saplanıyor Allah bu ateşe mutlaka bir su dökecektir tabi umudumuz her zaman ki gibi duadır. Allah her şeyin en iyisini bilendir.

Aslına bakarsanız yüzümüzden o siyah gözlükleri çıkarırsak bazı gerçekleri aydınlığı görmemiz mümkündür. 2.5 yılda kimsenin burnu bile kanamazken çözüm süreci bittiği andan beri neredeyse 10 bin insanın ölmesi sizce normal mi? 2.5 yılda yanlışlıkla dahi olsa kimse ölmez mi? kimsenin ölmesini tabi ki istemiyoruz ama bu işte bir bit yeniği var kardeşim. Kimse inkar etmesin bu işi başlatanlar ve kandan beslenenler maalesef kirli senaryolarına hala devam ediyorlar ve gerçekleri görmede herkes maalesef ısrar ediyor.

Kardeşim bunun bir oyun olduğunu ne zaman anlayacaksınız? Çıkarın artık kara gözlükleri gözünüzden. Türkiye'de hiç bir ferd-i ilahi habersiz ne ülkemize girebilir ne de çıkabilir, ne de herhangi bir şey yapabilir. Türkiye'nin bu konuda üstün yetenekleri ve önlemleri var ama gel gör ki her gün her yerde bombalar patlıyor! Sizce bu işte karanlık güçlerin bir parmağı yok mu?

Türkiye'yi karanlığa gömmek isteyen, sıcak saatler yaşanmasına neden olan ve sıcak bir yazın geçirilmesini isteyen karanlık güçler maalesef emellerine ulaşmayacaktır. Çünkü Türkiye eski Türkiye değildir. Yıllarca acı çeken ülkemiz her zor günde yine ayağa kalkmış ve dik durmasını bilmiştir. Tüm bu karanlık oyunlar elbette ki bitecektir. Yeter ki ümidimizi kesmeyelim ve yeter ki demokrasiye inanalım ve yeter ki birlik olalım.

Türkiye'mizin büyümesini, güçlenmesini, halkların birlikte barış içinde yaşamasını istemeyen iç ve dış güçlerin olduğunu herkes biliyor ve bu sıcak yaz günlerinde bunu görmek, hissetmek o kadar da zor değil.

Şunu unutmayın ki;

Her kışın bir baharı, her baharın da bir yazı vardır. Güzel günler elbet bir gün gelecek ve bu karanlık günlerden mutlaka aydınlık günlere varacağız.

HERKESE İYİ BAYRAMLAR

Bu yazı toplam 3894 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ