Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Takım ruhunu geliştirebilmek
21 Haziran 2016 Salı

 

Ekip ve takım ruhu başarı için çok önemli, bu nedenle birçok yarışmada takım ruhu ön plana çıkar. Bireysel başarılardan ziyade takım ruhunu geliştirmek başarı için çok önemlidir. Takım oyunu, yardımlaşma, dayanışma ve bütünlük ekip ruhunun yakalanmasını sağlar. Her şeyi oyuncularda, teknik kadroda veya yönetimde aramak yanlıştır. Eğer bütün olmak istiyorsak buna taraftarı, halkı, bürokrasiyi, politikacıları, basını ve işadamlarını da dahil etmemiz gerek.

Batman'ın en önemli sembollerinden biri de kuşkusuz Petrolspor'dur. 50 yıllık mazisi olan Petrolspor Batman'ın adının başarılı bir biçimde duyurulması için önemli bir araçtır.

petrol-(1).20160417184105.jpg

Petrolspor'un başarılı olabilmesi ve daha uzun yıllar Batman'ı temsil etmesi için ekip çalışması ve bu ekibe herkesin dahil olması gerekmektedir.

Petrolspor'un başarısı için her şey var ama eksik olan yardımlaşma ruhu yok. Bunu bir yakalarsak gerisi gelir. Her nedense yıllardır bunu bir türlü başaramadık. Petrolspor'un uzun yıllar kamu bünyesinde olması belki ekip olma ruhunu zayıflattı ama iki yıldır Petrolspor Batman'a mal olmuş bir takım yediden yetmişe herkesin manevi destek verdiği bir takım, ama iş maddiyata gelince her nedense herkes geri plana çekilir dolayısı ile iş başa düşer ama nereye kadar? Her yıl 2-3 milyon TL para harcamak o kadar basit değil, en güçlü şirketler bile bunun altından kalkamazlar. Dolayısı ile yükü sadece bir kişiye yüklemek olmaz, yükü genele yaymalıyız. Bunun için de öncülere ihtiyaç var.

Bu öncülüğü öncelikle sayın Valimiz Ahmet Deniz yapmalıdır. Batman'a gelir gelmez iyi intibalar edindiğimiz Vali Deniz'in bir sportmen olduğunu da duyduk ve çok sevindik. Sporu, futbolu seven bir mülki amire sahip olmak kentimiz için büyük bir şans.

Vali, Milletvekili, STK'lar, iş adamları, basın, taraftar, esnaf ve halkımız el birliği yapmaz ise bu takımdan fazla bir şey beklemek doğru olmaz. Bir yıl daha mücadele eder sonrasında "Buyurun gelin siz yapın!" derler. İnşallah bu aşamalara kadar gelmeyiz ve bu takıma hep birlikte sahip çıkarız.

Batman, büyük bir genç nüfusa sahip, bu gençliğin spora özendirilmesi çok önemli.. Bunun için öncelikle Türkiye Petrolleri büyük hizmetler yapıyor, Gençlik Spor İl Müdürlüğü de tüm imkanlarını gençliğimiz için kullanıyor. Milli Eğitimde ki sportif faaliyetler de son derece önemli. Ancak futbol bildiğiniz gibi çok önemli sosyal bir araç ve tüm Dünya futbolla yatıp, futbolla kalkıyor. Bu nedenle Batman'ı 3. ligde temsil eden tek takımımız olan Petrolspor'a Batman gençliği adına da sahip çıkılmalıdır.

Petrolspor kişilerin tekeli altında değildir. Gördüğümüz ve izlediğimiz kadar bu takıma yönetici olmak isteyen veya yöneticilerle birlikte hareket etmek isteyen, destek veren herkese bu kulübün kapısı ardına kadar açıktır.

Takıma gönül vermiş ve bu takıma destek olacak tüm iş adamlarının yönetimde söz sahibi olmaları konusunda en ufak bir endişemiz yok. Bu konuda sayın Başkan Gülmez'den teminat dahi alabiliriz.

Kısacası Petrolspor için kim ne katkı sunacaksa bunu gönülden yapmalı ve hiçbir karşılık beklememelidir. Bunu Batman ve gençliğimiz adına yapmalıdır.

Diğer İllerin takımlarına baktığımızda gerçekten de çok enteresan örneklerle karşılaşıyoruz. Sizlere süper lige yeni çıkmış Alanyaspor'dan bir örnek vereyim;

-Buruda çok büyük bir marka bir market var. Alanyaspor'a maddi destek sağlamadığı için Alanya halkı bu marketten alış-veriş yapmıyor! Evet yanlış duymadınız. Alanya halkı bu konuda öylesine önemli bir dayanışma örneği göstermiş ki bunun her il'e örnek olması gerekir.

Peki, Batman'da durum nasıl? Petrolspor'a birkaç istisna hariç hiçbir esnaf yardım yapmıyor ama Batman halkı hala bir şeylerin farkında değil. Bir İl'in takımına yardım etmek o İl'in ekonomisini kalkındırmak, reklamını yapmak ve gençliğine sahip çıkmak demektir. Bu bilince mutlak suretle varmak durumundayız. Çünkü; Batman'ın Petrolspor'a Petrolspor'un da Batman'a ihtiyacı var.

Bu yazı toplam 1484 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ