Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Tanrıseven'in birlik mesajı
22 Haziran 2016 Çarşamba

 

Çalışkan ve başarılı bürokratlarımızdan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven görev yaptığı her ilçede adından övgüyle söz ettirmesini bildi. Alanya'da da aynı başarıyı gösteren Dr. Tanrıseven burada yaşayan herkes tarafından takdirle karşılanıp, kucaklanıyor.  

Bir vesile ile gittiğim Alanya'da görüştüğüm Kaymakam Tanrıseven yoğun işleri arasında ayrıca tüm sosyal etkinliklere de mümkün olduğunca katılıyor ve halkla iç içe olmanın mutluluğunu yaşıyor. Bir idareciye de halkıyla iç içe olmak yakışır.

Önceki gün Alanya Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi İş Adamları Dernek Başkanlığının düzenlediği iftar yemeğine şahsım da davet edildi burada ki organizasyonu düzenleyen Dernek Başkanı Seyithan Aladağ, Başkan Yardımcıları Batmanlı iş adamlarından Enver Aslan,Ahmet Adıgüzel, İzzet Demirhan ve iş adamları son derece önemli bir birliktelik örneği gösterdiler.

İftar yemeğine katılan birbirinden güzel insanların bir arada ve her şeyin Alanya'nın gelişmesi için olması doğrusu beni bir hayli etkiledi. Buradaki birlik ve beraberlik ayrıca dayanışma örneği bence tüm İller için örnek olmalıdır. Alanya'da her milletten ve her ırktan insanlar var ve tüm bu insanlar bir arada yaşamasını çoktan öğrenmişler. Bu tabloyu alıp, bölgemize de Batman'a da götürmeyi isterdim. Öylesine güzel bir birliktelik vardı ki bence tüm Türkiye'ye örnek olmalı.

Burada hemşehrimiz Alanya Kaymakamı çok güzel ve anlamlı bir konuşma yaparak, herkese birliktelik mesajı verdi. İsterseniz bu güzel konuşmadan bir bölümünü sizlerle paylaşayım;  

-"Alanya'da 81 vilayetten ve 79 ülkeden insanların huzur içinde bir arada yaşamaktadırlar. Farklı illerden, farklı coğrafyalardan, farklı ülkelerden, farklı dillerden ve dinlerden insanların hoşgörü ve huzur içinde yaşadığı Alanya'da bu güzel tabloyu muhafaza etmek, muhafazasına katkıda bulunmak bizlerin görevidir. Alanya'mızın huzur ve güven ortamında olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Alanya'da yaşayan insanlar birbirlerine karşı saygılı bir şekilde çalışmakta ve duygularını saygı içerisinde paylaşmaktadırlar. Alanya'da bulunan dernekler ve sivil toplum kuruluşları Alanya için el birliği içerisindedirler."

Evet? Gerçekten de her milletten insanlar burada birlik, beraberlik, huzur ve barış içerisinde yaşamakta ve hiçbir sorun da çıkmamaktadır. Paylaşamadıkları hiçbir şey yok. Fikirleri, görüşleri, siyasi düşünceleri ayrı olan bu insanların ortak paydalarda buluşmaları bence de Türkiye için bir örnek teşkil etmelidir.

Böylesine farklı insanların ve farklı milliyete, kültüre sahip insanların bir arada huzur içerisinde yaşamasını öğrenmiş olmaları 40 yıldır bölgemizde süren huzursuzluğun yüzeysel olduğunu da göstermektedir. Demek ki insanlar hangi görüşten ve hangi milliyetten olursa olsun birlikte yaşamasını bilmektedirler. Peki, biz Kürt ve Türk halkları neden birlikte yaşamasını bilmiyoruz? Demek ki birlikteliğimizden rahatsız olanlar var ve demek ki bu kavgadan rant sağlayanlar var, demek ki bu savaştan beslenen silah tüccarları var!..

Bu bize neyi gösteriyor biliyor musunuz? Demek ki bizler bunu hak ediyoruz! Alanya'da yaşayan birbirinden farklı insanlar ile bölgemizde yaşayan insanlar arasında ne gibi fark olabilir ki? Onlar da insan bizler de.. Peki, neden beraber yaşamasını bir türlü beceremiyoruz. Çünkü bizleri ayıranlar var ve çünkü birlikte yaşamayı hala öğrenmemişiz ve bizleri ayrıştıran güçlerin varlığından hala bihaberiz.

 

Bu yazı toplam 1591 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ