Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Temizlik operasyonu başladı
19 Temmuz 2016 Salı

 

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülke genelinde FETÖ terör örgütü üyelerine yönelik temizlik harekatı başlatıldı.

Daha önce bilinen ancak şimdilik dokunulmayan binlerce kamu görevlisi anında açığa alındı. Bu görevliler arasında, Vali, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Hakimler, Savcılar ve Polisler de yer alıyor. Görevden alınan kamu personeline baktığımızda karşımıza korkunç rakamlar çıkıyor. Neredeyse 10 bine yaklaşan açığa almalar temizlik operasyonunun bir parçası. Kimi kaynaklara göre bu alımların daha da artacağı ve 60 bine kadar çıkabileceği söyleniyor. Aman olsun 60 bin veya 160 bin kim bu işe bulaşmışsa mutlaka görevden alınmalıdır. Bu devletin ekmeğini yiyip bu ülkeye ihanet etmenin ne demek olduğunu herkes görsün. Hem bu ülkenin ekmeğini yiyeceksin hem de bu ülke vatandaşlarına kurşun sıkıp, meclise bombalayacaksın olacak iş değil. Bu alçaklara öyle bir ceza vereceksiniz ki ömür boyu unutmasınlar. Yarın yine "PARDON" derseniz kusura bakmayın demokrasi için göğsünü kurşunlara ve tanklara siper eden bu asil halk sizden de hesap sorar bilesiniz.

Devletin tüm kademesine bir virüs gibi girmişler ve her yeri örümcek ağı gibi sarmışlar. Bir veba mikrobu gibi halkın içine girmişler bu mikrobu söküp atmak gerek. Eğer bu mikrop tüm vücudu sararsa vücut tamamen yok olur gider, mikrop nerde ise kesip atacaksın ki vücut kurtulsun.

Bu örgütün İsrail ve ABD ile bağlantısının olduğunu hatta Gülen'in bir İsrail ajanı olduğunu söylerken "Hadi gidin işinize be" diyorduk ama son darbe girişimi bizlere gösterdi ki Gülen ile ABD ve İsrail ortaklaşa hareket ediyor. Meğer yıllardır koynumuzda yılan besliyormuşuz da haberimiz yokmuş!

İş işten geçti artık, herkes bu alçakların gerçek yüzünü gördü. Önemli olan bundan sonra ne yapılacak olmasıdır. Eğer devlet ve hükümet bu konuda dirayetli davranırsa ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği gibi gri olanlarda yanacaksa çok iyi eğer gri olanlara dokunulmayacaksa kusura bakmayın yine ?eski tas, eksek hamam' yollarını devam edecekler. Vücudumuzu saran bu cerahati kesmeden kusura bakmayın bizlere rahat yüzü yok.

Devletin FETÖ'ye önelik temizlik harekatının tam anlamı ile sürdürmesi yapılacak en güzel iştir. Eğer darbe girişinde şehit olan 208 vatandaşımızın kanı yerde kalmayacaksa ve eğer tüm bunlardan hesap sorulacaksa bu alçakların üzerine ısrarla ve kararlılıkla gidilmelidir. Bu gözü dönmüş üniformalı ve devlet kimliği taşıyan teröristlerin, canilerin ne kadar acımasız olduğunu gördük. Eğer bizler de halk olarak, hükümet ve devlet olarak aynı kararlılıkla üzerlerine gidemez isek kusura bakmayın değişen hiçbir şey olmayacak ve yaptıkları yanlarına kar kalmış olacaktır.

Buradan bir kez daha demokrasimize kast eden kanlı darbe girişimini nefretle kınıyorum ve haklımıza kurşun sıkacak kadar alçaklaşan bu insanlara gereken cezanın verilmesi gerektiğini buradan bir kez daha haykırıyorum. Bu alçaklar ve ABD uşakları aramızda kaldığı sürece Türkiye her zaman tehdit altındadır. 

Bu yazı toplam 1644 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ