Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emre Bilal ÇELİK
TPAO Besim Şişmanla daha iyi yerlerde...
13 Mart 2014 Perşembe
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü Besim Şişman, son aylarda yaptığı başarılı çalışmalar ile bir çok projeye imza attı.
 
Yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını hızla sürdüren Milli şirketimiz TPAO Macaristan kaynaklı olan MOL firması ile yapılan görüşmeler sonucu bu kapsamda TPAO ile MOL şirketi arasında 2013 'de hisse alım antlaşması imzalandı. Ardından geçtiğimiz ay Rusya rekabet kurulunun onayından geçen satınalma bedeli 175 milyon Dolar MOL'a ödenmesi sonrasında Rusya'nın Baytugan üretim sahasının %49 ' u TPAO'ya devri gerçekleşmiş olacak. Böylece toplam 100 milyon rezerve sahip bu sahada TPAO yaklaşık 50 milyon varillik rezerve sahip olacak. TPAO Genel Müdürü Besim Şişman yurt içi ve yurt dışı çalışmaları paralel biçimde devam edeceğini bu çerçevede Rusya'da ki çalışmaları deneyimli firma olan MOL'a firması ile yapacaklarını açıkladı.
 
Libya, Azerbaycan, Irak ve Afganistan'dan sonra Rusya gibi Dünya'nın petrol devi olan bir sahada çalışma yapacak olan TPAO daha da güçlenmiş olacak.
 
Yurt içinde ise birçok bölgede sondaj çalışmalarına büyük bir hız veren TPAO özellikle İlimizin Kozluk İlçesine bağlı Oyuktaş,Yanarsu, Arıkaya, Kayabağlar ve Yemişli sahalarında açılan petrol kuyularının faaliyete girmesi ile üretim çalışmalarına ağırlık veren TPAO Bölgeyi adeta yeniden keşfetmeye başladı. Batman ve Bölge halkı tarafından oldukça sevilen başarılı bürokrat olan Besim Şişman ve çalışma arkadaşlarının yönetim kurulu toplantısını Batman'da yapmaları ise TPAO çalışanları ve Batmanlıları oldukça sevindirdi.
 
Sosyal projeler kapsamında 10 değişik spor branşında amatör olarak bünyesinde birçok Batmanlı çocuğu barındıran TPAO Batmanlı gençliği de büyük önem veriyor. 1500 genç sporcu için yeni spor kompleksi yapan ve hizmete koyan TPAO bu konuda da oldukça başarılı. Tüm bu başarıların tek mimarı ise sayın Besin Şişman'dır kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz ve çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz. TPAO Batman ve ülkemiz için çok önemli milli kuruluşumuz... Bu güzide kuruluşumuzun başındakilerin ehil kişiler olması ise büyük bir kazanç...
Bu yazı toplam 24846 defa okunmuştur
Yazıyı Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us
TİPİC İŞÇİLERİ
 // DOĞRU SÖZLER
BU BAŞARILARA TİPİC İŞÇİLERİ DAHİLMİ?...
14 Temmuz 2015 Salı 11:54
BEKLİYORUZ...
 // İŞÇİLER
BİR'DE İŞÇİLERİN HEYECANLA TUTMASINI BEKLEDİĞİ SKALA MÜJDESİNİ DE VERSE SÜPER OLACAK'ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN...!!!...
20 Ekim 2014 Pazartesi 08:35
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ