Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Uçurumun kenarından döndük
18 Temmuz 2016 Pazartesi

 

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişiminin yankıları sürüyor, daha uzun zaman da süreceğe benzer.

Çünkü bu olay T. C. Tarihinin en vahim olayı, bir günde 161 insanımızı asker dediğimiz kişiler öldürdü, ayrıca kendi vatan topraklarını ve halkın meclisini bombaladılar. Bununla da yetinmeyip, halkın yüzde 50 oyu ile seçilmiş Cumhurbaşkanımızı öldürmeye yeltendiler ancak unuttukları bir şey vardı. Halkı hesaba katmamışlardı. Bu alçaklar darbe yapmayı çok basit sanmışlardı. Bir kaç köprüyü trafiğe kapatırız,  TRT'yi ele geçiririz, iletişimi keseriz, meclisi, emniyet birimlerini bombalarız, direnenleri esir alırız, savaş uçaklarını semalarda uçururuz ardından yönetime el koyarız. Bu iş öyle basit mi? Türkiye eski Türkiye mi? Siz hangi çağda yaşıyorsunuz? Bu ülke her ne kadar ileri bir demokrasi ile yönetilmiyorsa da ülkemiz demokratik bir ülke bu ülkede herkes öyle ha diye darbe yapamaz. Yapmak isteyenleri de gördük, hepsi madara oldu, yıllarca emek verip, yetiştirilen generallerin, subayların rütbeleri bir anda söküldü ve vatan hainliği ile suçlanacaklar. Şimdilerde bu alçakların idam edilmesi gündeme getiriliyor. Bu insanlar hangi akılla bu işi yaptılar? Bilmiyorum ama Allah korusun eğer başarılı olmuş olsalardı şu anda Türkiye büyük bir iç çatışmanın içinde olacaktı ve Türkiye Suriye'ye dönecekti! Bu insanların istediği de buydu. İnsanların ölmesi, Türkiye'nin yok olması.

 

Türkiye bir kez daha uçurumun kenarından dönmüştür. Cumhurbaşkanını ortadan kaldıracak kadar gözü dönmüş bu insanlar velevki amaçlarına ulaştığını farz edin ne olurdu? Olacakları tahayyül dahi etmek istemiyorum. Cumhurbaşkanını taşıyan uçağı bile düşürmeye kalkışmışlar ama Allah yüzümüze bakmış ki bu olay gerçekleşmemiş. Böyle bir şeyin olması demek ülkemizin tamamen büyük bir kaosun içine sürüklenmesi demek olacaktı. Pensilvanya'daki zatın da isteği bu değil miydi? Türkiye'yi bölüp, parçalamak.

Bu insanların gerçek yüzleri artık ortaya çıkmıştır. Bu saatten sonra bunların tamamı temizlenmelidir. Halkına kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş, Cumhurbaşkanına suikast yapacak kadar canileşmiş, Genel Kurmay Başkanını rehin alacak kadar küstahlaşmış bu insanların bundan sonra aramızda yaşamaları bile sakıncalı. Bu insanları aramızda barındırmamalıyız ve hepsini teşhir ederek, adalete teslim etmeliyiz. Gerçekten de bu insanlar en acımasız teröristlerden bile daha beterlermiş. Kendi ülke topraklarını bombalayacak ve kendi insanını öldürecek kadar gözünü hırs bürümüş bu insanlar amaçlarına asla ve asla ulaşmayacaklardır. Çünkü bunlar haindirler, hainler asla ve asla iflah olmazlar.

Maalesef FETÖ terör örgütüne mensup kişiler tıpkı örümcek ağı gibi tüm ülkedeki resmi kurumlara sirayet etmişler. Yıllardır askeriyenin, polisin, yargının siyasetin içine adam koyup, yetiştiriyorlardı. Bunları temizlemek o kadar da basit olmayacak. Ama eninde sonunda temizlenecekler.

Benim anlamadığım, aha önce FETÖ'cü olanların bugün ellerini kollarını sallayıp, hiç bir şey olmamış gibi aramızda dolaşmaları. Devlet bunları bilmiyor mu? Bu kişilerin ne yaptıklarını, örgütü nasıl finanse ettiklerini görmüyorlar mı? Bugüne kadar bu kişilerin zararsız olduğunu savunanlar bunların gerçek yüzünü gördü. Bu insanların maskeleri düştü artık. Bunlar silahlı birer terör örgütü ve canidirler. Bunları aramızda barındırmayalım.

Dediğim gibi Türkiye bir kez daha uçurumun kenarından döndü, verilmiş sadakamız varmış. Allah bir kez daha bu onurlu halkın yüzüne baktı ve oyuna gelmedi, tuzağa düşmedi. Yüce Rabbim bu onurlu ve şerefli halkı korusun ve bir daha bu tür vahşeti bizlere yaşatmasın.

Bu yazı toplam 1329 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ