Demokrasi nöbetine katılan Vali Deniz;
4 polis tutuklandı
Yatırımcı için 2 bin dönüm arsa
Zabıta ekiplerinden örnek davranış
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
M. Kemal ÇELİK
Yüreğimiz kan ağlıyor!
29 Haziran 2016 Çarşamba

 

Ülkemizde son aylarda meydana gelen terör saldırıları giderek daha da yoğunlaşıyor. Türkiye üzerinde hesabı olan yasadışı örgütlerin ve dış güçlerin terörü bir maşa olarak kullanıp, ülkemizi yaralamaya devam ediyorlar.

Son 9 ay içinde çatışmalar ve terör saldırılarında en az 10 bin insanımız hayatını kaybetti. Savaşta bile bu kadar insan ölmez! Maalesef Türkiye hak etmediği bir şekilde terör saldırılarına maruz kalıyor.

 

Son olarak İstanbul Atatürk Havaalanında meydana gelen terör saldırısında 13'ü yabancı uyruklu olmak üzere 41 insanımız maalesef hayatlarını kaybettiler 147 kişi de yaralandı. Tam bir savaş alanına dönen havaalanında büyük bir kaos yaşandı ve fatura gerçekten de çok ağır oldu.

facebook-profiline-siyah-kurdele-koyan-insan_297197.20160629164207.png

Terör saldırısında ki izler DAİŞ'i gösteriyor, 3 canlı bomba önce otomatik silahla uçak yolcularını tarıyor ardından kendilerini patlatıyorlar. Bu sistemi daha önce de başka terör saldırılarında görmüştük. Bu kez maalesef İstanbul seçildi ve yaşanan bu terör saldırısı herkesin yüreğini adeta dağladı ve yüreğimiz kan ağladı.

Ölen insanlarımızın tamamı masum insanlardı ve Bayram tatilini değerlendirmek için ya yurt dışına çıkan ya da yurda gelen insanlardan oluşuyordu. Mübarek Ramazan ayında, Bayram arifesinde yaşanan bu vahim olayı hangi örgüt gerçekleştirmişse gerçekleştirsin bunun adı vahşettir ve büyük bir insanlık kıyımıdır.

Türkiye'yi sarsan bu vahim terör saldırısı olayı ile ilgili olarak bir günlük milli yas ilan edildi ve bayraklar yarıya indirildi. Yasımız tabi ki bir gün olmayacak bunca zamandır ölen insanlarımız için tabi ki yas tutacağız. 9 aydır yüzümüz bir an bile olsun gülmüyor ve tüm ölümlere gözyaşı döküyoruz.  Türkiye'yi yasa ve gözyaşına boğan sistem ne ise ve maşalar kim ise Allah onlara bırakmasın. binlerce insanı öldürdüler, binlerce insanı yetim, öksüz, dul bıraktılar. Analar, Babalar gözyaşı döktü ve dökmeye devam ediyorlar, herkesin ciğeri alev-alev yanıyor.

Tüm bunlara artık bir son verilmeli başta iç politika ve dolayısı ile Kürt meselesi mutlaka siyasal anlamda masaya yatırılmalı ardından dış politika yeniden gözden geçirilmelidir. Aksi takdirde daha çok insan ölecek ve daha çok yürekler yanacak. Bu yası ve bu üzüntüleri istemiyorsak bugüne kadar güdülen iç ve dış politikalar yeniden gözden geçirilmelidir. Mutlaka bir yerde yanlış yapılıyor ve bu yanlışı birilerinin artık görmesi gerek.

Demokratik ülkelerde iç ve dış politikalarda minimum düzeyde hatalar yapılır ama totaliter rejimlerde ise bu mümkün değildir sürekli sorun ve sürekli problem vardır çünkü tek bir kişinin söylediği geçerlidir. Dolayısı ile istişareler olmaz ve sonu kaos olur. Türkiye'nin bu istikamette gittiğini söylemek istemiyoruz ama demokrasiye dönmek zorundayız aksi takdirde korktuğumuz başımıza gelebilir.

Buradan bir kez daha İstanbul saldırısını nefretle kınıyor ve hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dilerim. Allah bir daha başka acılar göstermesin amin.

Bu yazı toplam 876 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI


FOTO GALERİ
GAZETEMİZ
RÖPORTAJ